• Şuan Sitemizde 77 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 519

Ahmed Arıtürk

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM!

 IŞİD’İN zulümlerini bahane ederek, hiç alakası olmayanlara zarar vermek elbette tasvip edilecek hareketler değildir. Yakıp, yıkarak, talan ederek, hele-hele öldürerek hak aranmaz! Geçen Cuma günü Vali Sayın Mustafa Tutulmaz ve Milletvekillerimizden Sayın Afif Demirkıran, diğer bazı bürokratlar ve TSK temsilcileriyle birlikte çarşıları gezerek, gösterilerde yakılan, yıkılan, talan edilen iş yerlerinde inceleme gezisi yapıyorlardı. Diğer bazı gazeteci arkadaşlarla birlikte peşlerine takıldık. Görülen manzara, gerçekten yürekler dağlayıcıydı! Birçok iş yerleri yakılmış, yıkılmış, talan edilmişti. Yakılıp yıkılan yerler arasında okullar, halk kütüphanesi, sağlık ocakları vardı. Camları indirilen iş yerlerinin haddi hesabı yoktu. Bu tahribatların faturası, sadece iş yerleri tahrip edilenlere, yakılıp, yıkılanlara çıkmayacak, bütün millete fatura edilecek! Nitekim olaylarda meydana gelen tahribatlardan hasıl olan zarar ziyanların, Başbakanlık Fonundan karşılanacağı açıklandı. Bunun için, bütün illerde (Hasar tespit komisyonları) teşekkül ettirilmiş bulunulmakta. Yani yakılan, yıkılan, talan edilen iş yerlerinin sahiplerine devlet tarafından ödeme yapılacak, zarar ziyanları karşılanacak! İyi de, Devletin karşılayacağı zarar ve ziyanların paraları kimlerin ceplerinden çıkıyor. Elbette (VERGİ) adı altında vatandaşlardan alınan paralardan! Yani, zarar ziyanları 77 milyon insan ödeyecek!30 yıllık terörün bilançosu 500 milyar dolar olarak ifade edilmekte. IŞİD bahaneli son gösterilerde meydana gelen zarar ziyan, büyük fotoğrafa bakıldığında, devede kulak gibi kalmakta.Terörden dolayı 500 milyar dolar olarak ifade edilen zarar ziyanın meydana gelmediğini ve ekonomik kalkınmaya harcandığını düşünün. Türkiye, bugün bambaşka bir ülke olmayacak mıydı! Memurunun, işçisinin, emeklisinin, asgari ücretlisinin, esnafının, iş adamının hayat standardı, gıptayla baktığımız birçok Avrupa ülkesini solamayacak mıydı! Bu paralarla nice hastaneler, okullar, yollar, köprüler ve daha neler-neler yapılmayacak mıydı! Dolayısıyla, terörün ülke ekonomisine verdiği maddi zarar 77 milyon vatandaşımıza fatura edilmiştir. Tabii, terör olaylarında bugüne kadar canlarını kaybeden 35 bin dolaylarında insanımızın olduğunu hiç, ama hiç unutmayalım! 30 yıldır süregelen terör olmasaydı, Türkiye, bu gün gerçekten her bakımdan BÜYÜK TÜRKYE olacaktı. İnsanlarımız, yarınlarına güvenle bakabileceklerdi. Amma, Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen, çıkarlarına aykırı gören birileri terörü başımıza musallat ettiler. Bizleri bu hallere düşürdüler!


Yıllarca evvel, terör olaylarıyla ilgili uyarıcı mahiyette bir şiir yazmıştım. Bugün, yazımı yine yıllar öncesine ait o şiirimle noktalamak istiyorum:

ARAMIZA NERDEN GİRDİ BU NİFAK
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM
BİRLİK OLANLARA KUVVET VERİR HAK
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

BIRAKALIM TÜRK’Ü, ARAB’I, KÜRD’Ü
DÜŞMAN BİZİ BİZE BÖYLE DÜŞÜRDÜ
CETLERİMİZ BİRLİK İÇİN ÖLÜRDÜ
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

NERDEN ÇIKTI ŞİMDİ SUNNİ, ALEVİ
NİFAK SALANLARIN YIKILSIN EVİ
BİRLİK İÇİN SEVİ GEREKTİR, SEVİ
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

AYIRMAK MÜMKÜN MÜ TIRNAĞI, ETTEN
KİMİMİZ DAYIDIR, KİMİMİZ YEĞEN
BÖYLESİNE DÜŞTÜK BİZ, BİZE NEDEN
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

NASIL KANDIK, NASIL GELDİK OYUNA
FIRSAT VERMEYELİM ARTIK HAYINA
İŞLERİ KOYMAĞA YİNE RAYINA
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

GELİNİZ OLALIM TEK VÜCUT GİBİ
BİRLİK İÇİN ÇARPSIN HERKESİN KALBİ
DİNLEMEYİP DÜŞMAN DENİLEN KELBİ
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

DÜŞMAN HASET KILDI BİRLİĞİMİZE
BUNDAN BU OYUNU OYNADI BİZE
SARILALIM YİNE BİRBİRİMİZE
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

PERDENİN ARDINDA BÜYÜK DEVLETLER
AVRUPA BİRLİĞİ VE ERMENİLER
BİZİ PARÇALAMAK, BÖLMEK İSTERLER
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

DÜŞMANLARA BÖYLE KOLAY KANMAZDIK
BİRİBİRİMİZDEN AYRI KALMAZDIK
NİCE DESTANLARI BİRLİKTE YAZDIK
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM

BU OYUNA GELEN BİR AVUÇ KİŞİ
HAKK SÖNDÜRE ÂBİD YANAN ATEŞİ
VATANINI SATMAK HAYININ İŞİ
GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM
 


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 497 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 631 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56