• Şuan Sitemizde 32 Kişi Haber Okuyor.
 • Siirt Seçim 2015

İşte Saadet Partisi´nin Siirt Adayları

İşte Saadet Partisi´nin Siirt Adayları

2011-04-14 - 18:23
12 Haziran'da yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde Saadet Partisi Siirt Adayları belli oldu

12 Haziran'da yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde Saadet Partisi Siirt Adayları belli oldu.

1. Sırada: İdris YILDIZ
2. Sırada: Abdullah BİLGİLİ

Saadet Partisi Siirt İl Teşkilatlanma Başkanı Muhsin Özbey konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Birebir halkın arasına girip SP'yi ve hedeflerimizi anlatacağız. 12 Haziran seçimleri gerçekten önemli bir seçim. Bu nedenle bu seçimlere önem veriyoruz. Erbakan Hoca’nın bıraktığı iyi mirası taşımaya devam edeceğiz ve Milli Görüş çizgisinde siyasetin içinde olacağız. Yıllarını Milli Görüş Davasına vermiş olan İdris kardeşimiz ve Abdullah ağabeyimiz ile Siirt’te dağılan Milli Görüş oylarını toparlayarak arttıracağına inancımız tamdır.” dedi.

Siirt Saadet Partisi Milletvekili Adayı İdris YILDIZ kimdir?

1975 yılında Siirt Çatılı (Sinep) Köyü'nde doğdu. İlköğretim ve İmam-Hatip Lisesi’ni Siirt’te okudu. Daha sonra eğitim için İsveç’e yerleşti. İsveç’te İslam diniyle alakalı eğitim öğretim görevlerinde bulundu.  Ayrıca İsveç İslam Gençlik Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Osmanlı Futbol Kulübü Kurucusu ve Kulüp Başkanlığını yaptı.  Malmö Milli Görüş Gençlik Başkanlığı, Danimarka Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanlığı, İsveç Yeşiller Partisi’nde aktif görev aldı ve değişik derneklerde başkanlık yaptı.

2004 İsveç’te yapılan Belediye seçimlerinde Yeşiller Partisi’nden Malmö’de Belediye Meclis üyeliğini kazandı. (Sosyal İsler Departmanında) görev yaptı. İsveç’te ulusal bir firmada Genel Müdürlük yaptı. 10 sene İsveç’te kaldırdıktan sonra tekrar Türkiye'ye döndü. İsveç’te İsveç dili ve edebiyatı olmak üzere bunun yanı sıra İngilizce eğitimi aldı. Ayrıca Türkiye'de ilahiyat ön lisans okudu. Bunun yanı sıra ticaret ve yöneticilik yaptı. Halen Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrıca Siirt il sorumluluğu görevini sürdürmektedir. 2009 Siyonist İsrail’in Gazze’ye saldırmasıyla birlikte CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde FİLİSTİN KOORDİNATÖRÜ olarak Gazze’ye giderek aktif görev aldı. Halen Filistin koordinatörlük görevini yürütmektedir. Arapça, Kürtçe İsveççe, Norveççe ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuğu babasıdır.


SİİRT56

 

Bu haber 5566 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

YAPILAN YORUMLAR

   seracettin çığır 2011-04-17  
ben idris bey'in siirt halkına hayırlı uğurlı faydalı hizmetler yapacağına insnıyorum.inşaallah allahın izniyle biz idris beyi abdullah beyi yani saadet partisi olarak iki tane milletvekili çıkaracsğımıza inanancımız tamdır.
   Abdullah 2011-04-16  
Sn hasan kardeş öncelikle saadet partisine olan ilginiz için teşekkürler. Yalnız sizin idris bey hakkında eksik bilginiz var. İdris bey siirtlidir. Son dört yıldırda siirtin gençlik il sorumlusu ve saadet partisinin bölge koordinatörüdür. Siirte sürekli gelir ve teşkilatı ile yakından ilgilenmektedir. Ayrıca siirt il başkanlığının teklifi üzere ve temayül yoklaması yapılarak aday olmuştur. İnşaallah önümüzdeki hafta il binamıza gelirseniz görmedim dediğiniz adayımızla tanışırsınız.
oy kişisel bir tercihtir, Onun takdiri size aittir. Allaha emanet olun.
   Hasan KAYMAZ 2011-04-16  
idris beyi ben hiç görmedim siirte hiç gelmemiş abdullah bilgili her gün şehrimizde haksızlık yapıyorsunuz yerli adayı 2 ye koymuşsunuz ithal adayı 1 e koymuşsunuz abdullah bilgili 1.sıra olmalı yoksa oy yok arkadaş
   fatih 2011-04-16  
hasan bey bak saadet partisinde bir iki farketmez bizi başka partilerle karıştırmayın.abdullah bilgili'yi iyi tanıyamamışsınız.onunda tercihi idris yıldız.milli görüş davasıyla pazarlık yapılmaz.biz bir oy uğruna değil milyonlarca oy uğruna milli görüşten taviz vermedik.vermeyeceğiz.
   Hasan KAYMAZ 2011-04-15  
birinci sırada abdullah bilgili olmalıydı ben 20 senedir onun partiyle meşgul olduğunu görüyorum ve herkes onu saadetçi biliyor ve görüyor onun için neden birinci sıraya o konmadı yanlış yapılmış hiç kusura bakmayın.birinci sırada abdullah bey olsaydı 1 oyum vardı kendi oyum verecektim ama artık olmaz yani.değişsin sıra oy hazır.saygılarımla...
   fatih 2011-04-15  
Ey benim okuyup araştırmayan halkım;
1- Şehidinize hakaret ettim, ...anlamadınız....
2- Ermeni, Yahudi demeden ülke v...arlıklarını sattıp,egemenliğimizi devrettim, anlamadınız.
3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı'yım dedim,anlamadınız.(BOP)
4- Erbakan bile "AKP' yi siyonistler kurdurdu" dedi ki doğru, anlamadınız.
5- Türkiye'yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,anlamadınız.
6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız.
7- Din, müslümanlık, islam dedik 4 yıl boyunca rekor sayıda kilise açtırdım, bu nasıl müslümanlık demediniz ve yine anlamadınız.
8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız.
9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız.
11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız.
12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız.
13- Derdini söyleyen vatandaşa ...iktir çektim anlamadınız. Üstüne üstlük bütün bunları tembel muhalefette size iyi anlatmayınca sandıktan hooop ben çıktım. Şimdi bir 4 yıl daha sizleri ben sevmeyim de kimler sevsin. Bu 4 yılda da yapacagımı yaparım, ondan sonra ister seeeç ister seçme. Nasıl olsa kalkıp yüzünüze sövsem yine %30 alırım. yazıma son vermeden önce saadet partisini ve idris yıldız'ı anlamanızı ümit ederek yazıma son veriyorum. Allah'tan ümit kesilmez belki anlarsınız.


Siirt Seçim 2015 Kategorisine Ait Diğer Haberler

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması Başladı

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması BaşladıAlfabetik sıraya göre Siirt'te öne çıkan adaylardan bazıları

 • 11 yorum
 • 21512 kere okundu

BDP Kurtalan'da Seçim Startı Verdi

BDP Kurtalan'da Seçim Startı VerdiBDP Kurtalan ilçe örgütü, yapılacak olan yerel seçim çalışmaları için halkla toplantı düzenledi

 • 10 yorum
 • 18791 kere okundu

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim Uyarısı

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim UyarısıSiirt Nüfus İl Müdürlüğü, 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde vatandaşların adreslerini doğru vermesini istedi

 • 9 yorum
 • 18611 kere okundu

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş basın mensuplarıyla bir araya geldi

 • 10 yorum
 • 6801 kere okundu

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADI

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADIHüdapar'ın Siirt Adayı MEHMET TETİK

 • 10 yorum
 • 19467 kere okundu

Yener TANIK Basın Toplantısı Düzenledi

Yener TANIK Basın Toplantısı DüzenlediSabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı TANIK Belediyenin yapması gerekenleri projeler halinde sunup Siirt'in kalkınmasına yardımcı olabilecek fikirleri dile getirdi.

 • 5 yorum
 • 18827 kere okundu

Bayan Başkan Aday Adayı

Bayan Başkan Aday AdayıSiirt’te 2014 Mart yerel seçimleri Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için başvuran tek kadın aday adayı Hatice Tay oldu.

 • 10 yorum
 • 20150 kere okundu

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladı

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladıİş Bankasından emekli olan Cemal Silah AK Parti Siirt Belediye Başkan aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

 • 10 yorum
 • 5899 kere okundu

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine Talip

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine TalipSiirtli İşadamı Mansur Çalapkulu AK Parti’den Tillo Belediyesi'ne talip olduğu açıkladı.

 • 6 yorum
 • 4886 kere okundu

Yener TANIK Aday Adaylığını Açıkladı

Yener TANIK Aday Adaylığını AçıkladıAk Parti adına Belediye Başkanlık Aday Adayları arasına Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Yener TANIK' ta katıldı.

 • 8 yorum
 • 4031 kere okundu

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday Adayı

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday AdayıBarış ve Demoktasi Partisi (BDP) Siirt Belediye Meclis Üyesi Seyfettin AYDIN, BDP'den Siirt Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu.

 • 40 yorum
 • 4644 kere okundu

CHP'DEN ALACAĞIM VAR

CHP'DEN ALACAĞIM VARSeçim Mağduru Siirtli Tabelacı CHP'den alacağını istiyor

 • 8 yorum
 • 26474 kere okundu

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURU

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURUSiirtli hemşehrilerime teşekkürler

 • 12 yorum
 • 11092 kere okundu

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark Attı

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark AttıAk parti aday adayı olan ve aday olamadıktan sonra beraberindeki

 • 24 yorum
 • 10335 kere okundu

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür Mesajı

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür MesajıMartı Sevdiği Denizden Vazgeçmemiştir

 • 35 yorum
 • 16516 kere okundu

Seçim Sonrası Esnaf Ziyareti

Seçim Sonrası Esnaf ZiyaretiAfif Demirkıran, bugün esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi

 • 18 yorum
 • 14921 kere okundu

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan Bulaştı

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan BulaştıSiirt’te Bağımsız milletvekili seçilen BDP’li Gülten Kışanak, milletvekilliği kutlaması sırasında çıkan olaylarda polisin müdahalesine tepki gösterdi. Kışanak Polisi protesto etmek için cumhuriyet meydanında oturama eylemi yaptı.

 • 24 yorum
 • 11017 kere okundu

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına Getirildi

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına GetirildiSiirt’te Milletvekilliği Genel Seçimleri için sabah 07: 00'de başlayan oy verme işlemleri sona erdi.

 • 13 yorum
 • 13894 kere okundu

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına Alındı

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına AlındıSiirt merkezde farklı suçlardan sandığa giden 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi sandığa giden vatandaşları etkilemeye yönelik çalışma içerisinde bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.

 • 13 yorum
 • 7586 kere okundu

Seçim Sonuçları Google´den Açıklanıyor

Seçim Sonuçları Google´den AçıklanıyorCihan Haber Ajansıyla anlaşan dünya arama devi Google Genel Seçim Sonuçlarını an ve an yayınlıyor

 • 10 yorum
 • 5906 kere okundu

Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı

Sandıkların Yarısından Fazlası AçıldıSiirt İl ve İlçelerinde Bulunan Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı.

 • 12 yorum
 • 7117 kere okundu

Siirt Seçim Sonuçları

Siirt Seçim SonuçlarıSiirt milletvekillerini bu sayfamızda bulabileceksiniz. Partiler milletvekillerini açıkladıklarında güncellenecek olan sayfamızda, 2011 Seçim Sonuçları da anlık olarak eklenecektir.

 • 74 yorum
 • 7209 kere okundu

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )Hangi iller saat kaçta oy kullanacak?

 • 11 yorum
 • 15911 kere okundu

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı AKP’lilerin son günlerde popüler olan seçim şarkısına CHP’lilerden yanıt geldi.

 • 15 yorum
 • 16845 kere okundu

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını Söyledi

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını SöylediVALİ MUSA ÇOLAK, “SEÇİMİN HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE GEÇMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIKLARINI” SÖYLEDİ

 • 8 yorum
 • 6782 kere okundu

Diyar, Siirt'te Konser Verecek

Diyar, Siirt'te Konser VerecekBDP'nin desteklediği Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Çarşmaba günü miting yapacak

 • 14 yorum
 • 13852 kere okundu

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyor

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyorTürkiye 12 Hazirana Kitlendi

 • 10 yorum
 • 5062 kere okundu

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını Gezdi

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını GezdiAk parti milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Afif Demirkıran, Güres caddesi esnafını ziyaret ederek hafta sonu yapılacak olan genel seçimler için destek istedi.

 • 9 yorum
 • 11278 kere okundu

İlbaş, Toplantıda Ağladı

İlbaş, Toplantıda AğladıAK Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Toplantıda Ağladı

 • 8 yorum
 • 10008 kere okundu

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret Etti

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret EttiTeşkilat Başkanı 'Türk Milleti bugün yaşanan ekonomik ve siyasi yıkım karşısında hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmasın'

 • 7 yorum
 • 9751 kere okundu

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi Yok

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi YokSeçime 8 gün kala Siirt Basın duayeni Cumhur Kılıççıoğlu'ndan Siirt Seçim Analizi‏

 • 16 yorum
 • 10475 kere okundu

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-Mefi

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-MefiSeçim heyecanı yok! Çünkü Sonuç belli gibi: 2–1

 • 10 yorum
 • 10241 kere okundu

Saadet Partisi, Siirt Mitingi

Saadet Partisi, Siirt MitingiProf.Dr. Kamalak, Diğer Partilerle Aramızda 3 Fark Var

 • 7 yorum
 • 9974 kere okundu

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'de

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'deSiirt Cumhuriyet Meydanında yapılan mitinglere bugün Saadet Partisiyle Devam Edilecek

 • 6 yorum
 • 7470 kere okundu

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul Etti

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul EttiDevlet Bakanı Arınç, kasetlerden bunaldı kendi kasetinin bile olduğunu söyledi

 • 4 yorum
 • 6554 kere okundu

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını Değerlendirdi

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını DeğerlendirdiHAS PARTİ GENEL BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ, MHP'DEKİ KASET İDDİALARINI DEĞERLENDİRDİ

 • 52 yorum
 • 6505 kere okundu

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin Peşinde

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin PeşindeMalum seçime sayılı günler var. Türkiye’nin gündeminin yegane konusu seçim. Yaşlısından gencine, çarşıda pazarda, sokakta evde, işyerinde minibüste konu dönüp dolaşıp seçime geliyor.

 • 4 yorum
 • 7618 kere okundu

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ Dedi

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ DediBaşbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın sonunda Van'da, Hakkari'de miting yapması elbette sevindiricidir. Ama dikkat edin Hakkari'de 147-150 tane oy alan CHP, son yaptığı mitingde BDP'lilere Yeni Başkan hitap etti dedi

 • 4 yorum
 • 7140 kere okundu

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan'da Hakkari'de özerklikle ilgili yapmış olduğu açıklama ile ilgi olarak gazetecilerin sorularını cevapladı

 • 4 yorum
 • 5062 kere okundu

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu Açtı

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu AçtıSiirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Koruculara Seslendi

 • 7 yorum
 • 14242 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 23 yorum
 • 218073 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 25 yorum
 • 190433 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt Haber | Haberleri | Haberler
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56